En Güzel Türk Kahvesi Markaları

Kahve dünyada en sevilen içeceklerden biri peki Türkiye’de bunu en iyi yapan markalar hangileri

Türk kahvesi evlerin vazgeçilmezlerinden biridir. Bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır sözü söylenmiştir Türk kahvesi için. Kız istemeye gidildiğinde kesinlikle kahve ikram edilir misafirlere. Osmanlıdan günümüze kadar gelmiş bu lezzet hiçbir zaman revaçtan düşmemiştir.

İşte En iyi Türk Kahvesi Markaları

Kurukahveci Mehmet Efendi

 

Türk kahvesi denince yüzlerce yıldır akıllara gelen ilk marka mehmet efendi kahveleridir. 1871 yılından beri Türk kahvesi üretimi yapan firma tadı ve köpüğü ile hem yapan hem içen için güzel bir lezzettir.

1930 lu yıllarda amblem oluşturarak markalaşmıştır.

 

 

 

 

 

 

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi

Efe kahvesi adlı kahvesiyle popülerliğini artıran bir markadır. Son dönemde  sadece kahve üretimiyle kalmayıp açtıkları Osmanlı Cafe’lerle üretimini yaptıkları kahveleri direk olarak halka aktarmaya başlamışlardır. 

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi efe kahvesinin dışında özel olarak üretilen arabica çekirdeklerinden yaptığı Osmanlı kahvesi ile de meşhurdur.

 Kahve Dünyası

Yıllardır kahve dünyasının içinde bulunan markalardan biridir. Son dönemde kahve dışında unlu mamüller dondurma satışı da gerçekleştirmeye başlamıştır. 

Osmanlı kahve gibi Kahve dünyası da üretimini yaptığı mamülleri tüketiciye ilk elden ulaştırmak için çeşitli yerlerde cafeler açmışlardır. 

Starbucks kadar rahat hissettiğiniz mekanlarda çeşitli kahveleri içerek rahat saatler geçirebilirsiniz.

 

Ülker

 

Yıllardır gıda sektörünün en büyüğü konumunda bulunan Ülker türk kahvesi üretimi de yapmaktadır.

Ülker markasının üretim kalitesi ve fiyat politikası yıllardır gayet güzeldir. Kahvesi de özellikle kahve yapmayı seven kızlar için oldukça tercih edilmektedir. Kızlar kahve yaparken köpüğün bol olmasını ister. Bu da yapan insandan çok kahve markasına bağlıdır. Bu açıdan çokça tercih edilmektedir.

 

Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir