Sivilcelere Kesin Çözüm için 10 Yöntem

Sivilceler ergenlik çağında insanın hayatına girip yıllarca bizi rahatsız ediyor

Sivilceler ergenlik çağına girmiş insanlarda oluşmaya başlıyor ve insanı psikolojik olarak etkileyip sivilcelere kesin çözüm için araştırma yapmaya zorluyor. Yağlı olan yüzlerde çıkmaya başlayan sivilce alın yanak ve saç arası gibi yerlerde çıkıyor. İnsanların yüzünü bile kaplayabiliyor bu durumlarda doktorunuza gidip ilaç tedavisi almanız faydalı olacaktır.

Sivilce Nasıl Geçer ? Sivilce yukarıda söylediğimiz gibi yağlı olan vücutlarda daha çok görülür. Diğer bir nedeni ise strestir. Stres altındaki bireylerde yoğun şekilde sivilce görülür. Bunun için size vereceğimiz yöntemleri kullandıktan sonra stresten uzak durmaya çalışmanız faydalı olacaktır.

Peki oldukça pahalı ilaçları kullanmadan da sivilcelerden kurtulmak mümkün müdür? Tabi ki vardır doğa da bulunan birçok besin ve maden sivilcelerden kurtulmanızda size yardımcı olabilir.İşte Sivilcelere Kesin Çözüm Getirecek 10 Yöntem

Aspirin

Aspirin her yerde kolayca bulunan ve sivilcelerle savaşınızda size yardımcı olacak bir ilaçtır. Bir aspirini küçük bir kaba alın, üzerine birkaç damla su damlatıp aspirinin yumuşamasını sağlayın. Yumuşadıktan sonra yüzünüzde sivilce olan yere sürün ve yarım saat boyunca yüzünüzde bırakın. Yarım saat sonra aspirinin kuruyup döküldüğünü göreceksiniz. Bu esnada mendil veya pamuk kullanarak yüzünüzü temizleyin.

Aloe Vera

Yukarıda bahsettiğimiz gibi sivilcelerin en büyük oluşma nedenlerinden biri de vücuttaki yağdır. Aloe vera ise vücudun yağ dengesini düzene sokarak sivilcelerle savaşır.

Bal ve Tarçın

Bal her yönden çok faydalı bir besin. İçindeki sayısız vitaminle yüzünüze de sağlık getirebilecek ürünlerden. Balı yüzünüze sürdüğünüzde yapışacağı için siyah nokta ve kirleri yüzünüzden atmanızı sağlayacaktır. Bal ve tarçını karıştırıp yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Daha ılık su yardımıyla temizleyin.

Salatalık

Salatalık nerdeyse bütün krem, güzellik malzemelerinin içinde bulunan bir sebzedir. İçerisinde ki vitaminlerle büyümüş ve kızarmış sivilcelerin inmesini sağlayacaktır. Salatalığı rendeledikten sonra içine birkaç damla limon sıkıp sivilce olan yere uygulayın. Bu hem sivilcelerle savaşacak hemde yüzünüzün ihtiyacı olan vitaminleri almasını sağlayacaktır. 15-20 dakika arasında yüzünüzde tuttuğunuz karşımı daha sonra bol su ile yıkayın.

Diş Macunu

Sivilcelere kesim çözüm arıyorsanız en büyük yardımcılarınızdan biri diş macunu olacaktır. Neredeyse her evde kolayca bulunur. Uyumadan önce diş macununu sivilcenin olduğu kısma sürerseniz sabah uyandığınızda etki ettiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Sarımsak

Sarımsak içerisinde bulunan anti bakteriyel, anti mantar ve anti virüs özellikleriyle sivilcelerden kurtulmak için en iyi yöntemlerden biridir. Sarımsağı 2 şekilde kullanabilirsiniz. İlk yöntem direk olarak yemektir ki bu yöntem kanınızı da temizleyecektir. Diğeri ise sarımsağı sivilcelerin üstüne sürmektir. Fakat yüzünüz buna hassassa içerisine birkaç damla su ile ezilmiş sarımsak kullanın. Kokusundan kurtulmak içinse bu yöntemi gece uygulamakta fayda var.

Su

Sivilcelerden kurtulmak için gereken şeylerden biri de bol su tüketmektir. Suyun toksin atma özelliği bulunur ve buda sivilcelerin oluşumunu engelleyen faktörlerden birisidir.

Deniz Tuzu

Deniz suyu içerisindeki tuzlarla sivilcelerin düşmanlarından biridir. Tatile gittiğinizde ve denize girdiğinizde sivilceyle temas eden deniz suyu sivilcelerin kurumasını sağlayacaktır. Bu yüzden imkanınız varsa bol bol yüzmeye çalışın.

Sabun

Sabun içerisindeki maddelerle yağ atıcı özelliklere sahiptir. Sabah uyandığınızda yüzünüz çok yağlı olur. Kaliteli ve kanserojen madde içermeyen bir sabunla yüzünüzü yıkarsanız yağlardan dolayısıyla sivilce zemininden de kurtulmuş olursunuz.

Sivilceleri Sıkmayın

Sivilcelerden kurtulmak için kesinlikle sivilcelerinizi sıkmayın. Sivilce sıkıldığında içerisinde ki bakteriler yayılarak daha fazla bölgeye nüfuz ederler. Bu da kurtulmak isterken daha fazla sivilceyle uğraşmanıza neden olabilir.Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir