Üniversitede Okunacak En iyi Bölümler

Hayatınızın belki de en önemli kararını vereceğiniz üniversite bölümü seçiminde en iyi bölümler hangileri bir bakalım

Üniversitede okunacak en iyi bölümler hangileri diye illa ki düşünmüş ve araştırmışızdır. Üniversite hayatımızın dönüm noktası olacağı için geleceği olan bölümler seçmek her zaman için daha faydalı olacaktır.

İşte Üniversitede Okunacak En iyi Bölümler

Mekatronik Mühendisliği

Elektronik, Bilgisayar, Makine bölümlerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş ve çok geniş bir iş sahası bulunan bir bölümdür. Yüksek puanlarla alım yapan bölüm bu 3 meslek grubunun da çalıştığı alanlara çok rahat bir şekilde giriş yapabilir. Bitirme tezlerinde genelde işlevsel robot yapımı istenir. Hem ülke hem sizin geleceğiniz için en iyi meslek olabilir.

Gıda Mühendisliği

Gıdalar her zaman hayatımızda olacağı için popülerliğini hiçbir zaman yitirmeyecek mesleklerden biridir. Matematik ve fizikten uzak olan bölüm biyoloji alanına daha yakındır. Kaliteli bir üniversite de okunacak gıda mühendisliği yaşamınız boyunca yüksek getiriler sağlayabilir.


İnşaat Mühendisliği

 

İnsanların yaşamı boyunca sürekli başlarını sokacak binalara, gidecek yollara ihtiyacı olduğu için her zaman popüler kalacak bölümlerden biridir. Kendinizi geliştirmenize bağlı olan bir bölümdür. Size tavsiyem 2. veya 3. sınıfta iken eğer 2. öğretimseniz bir iş yerinde yarı zamanlı olarak çalışın ve para konusuna kesinlikle takılmayın. Bedava çalışın gerekirse çünkü gelecekte bugünlerin ücretini fazlasıyla alacaksınız.

Yazılım Mühendisliği

Teknoloji çağına girdiğimiz şu yıllarda kullandığımız herşey neredeyse bilgisayar ve yazılıma bağlı. Kendinizi geliştirip yurt dışında akıl almaz ücretlere çalışabilirsiniz. Ayrıca oyun veya site geliştirerek de kendi başınıza çalışabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir yazılım dili de geliştirebilirseniz para içinde yüzeceğiniz kesin. Bu açıdan üniversitede okunacak en iyi bölümler arasındadır.

Tıp

İnsan ırkı var oldukça her zaman ihtiyaç duyacağı şeylerden biride doktorlardır. Sürekli bir şekilde açık olan bölüm yıllarınızı alsa da getirisi en iyi olacak bölümlerdendir. Her zaman popüler olan bölüm yüksek puanları ve uzun süren eğitim süresiyle saçınızdaki saçları dökecek kadar zorlayabilir.

 

Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir