LoL- Bronz Liginde En Korkulan 10 Şampiyon

  League of Legends dünyanın en çok oynanan Moba oyunlarından bir tanesi.Çeşitli liglerden oluşan oyunda biz bronz ligini inceliyoruz

League of Legends çeşitli liglerden oluşuyor bunlardan biri de Bronz ligi.En düşük seviyede bu lig var.Hatta oyuncuların birbirini aşağılamak için kullandığı bir terim halini bile aldı.

Peki Bronz Ligi ‘nde En Korkulan 10 Şampiyon Hangileri?

1-)Fizz

Çılgın balık Fizz yıllardan beri Bronz ligi nin korkulu rüyası.Yemediği nerf kalmamasına rağmen hala tek atmayı başarıyor.Böyle şampiyonlar genelde oyunun ileri aşamalarında tek atmaya başlarlar.Fizz için durum böyle değil.Erken levellerde bile tek atan fizz oyun sonu çabuk ölse de aradan Adc yada mid çıkarmayı başarabiliyor.

Böyle güçlü bir şampiyonun oyun başında başının ezilmesi gerekiyor.Bronz liginde de fizz ezer abi korkusuyla kasmasına engel olunmadığı için tek atmayı başarıyor.

 

 

 

 

2-)Nasus

Nasus’un korkulma sebebi çok açık.Oyunun ilerleyen safhalarında ilk yeteneğiyle vurduğu efsane hasarlar.Ayrıyeten tank olması nedeniyle öyle kolay da ölmüyor.Kite bilen bir Adc nin bile zorlanacağı bir yavaşlatma yeteneğine sahip olması onu korkulan bir şampiyon haline getiriyor.

Erken oyunda ormancınızın atacağı güzel bir gank ile Nasus kesilmeli yada üsse geri dönmesi sağlanmalı.Farmına engel olunmazsa yaptığı stackler canınızı yakabilir.

 

 

 

  

3-)Master Yi

Oyuna yeni başlamış kişilerin korkulu rüyalarından biride Master Yi dir.Ultisini açar ve üstünüze koşmaya başlar. Tam sersemletme atayım kaçayım dersiniz hop ortalıktan kaybolur ve dodgelar. Vurduğu efsane hasarlarla durdurulamaz bir şampiyon gibi görünür.Evet bronz liginde durum böyledir.

Profesyonel arenaya baktığınızda Master yi olan maç göremezsiniz. Nedeni ise kitle kontrolde çok çabuk ölmesidir. Sersemletmeyi düzgün atabilirseniz oyunun en rahat ölen şampiyonlarından biridir. Bronz liginde zaten defansif eşyalar bu şampiyona pek alınmaz bu yüzden rahatlıkla öldürebilirsiniz.

 

 

 

4-) Leona

Oyunda adc lerin korkulu rüyası desteklerden bir tanesidir. Sümük gibi yapışmak tabiri Leona’ya tam oturur. Tank olması nedeniyle e yeteneğiyle üstünüze atlar q yada ulti ile sizi bitmeyen sersemletmeler yemeye zorlayabilir.

Leona size daldığı zaman onu kesmek isterseniz başaramazsınız. W su ile tanklaşır ve adc sizi bu sırada yok edebilir. Düşük liglerde savaşı her zaman başlatan kazandığı için Leona da savaş başlatmakta usta olduğu için Leona Bronz Ligi nin korkulan desteklerinden bir tanesidir.

 

 

 

Bronz Ligi ‘nde En Korkulan Şampiyonlar Listemiz Devam Ediyor…

 

5-)Vayne

Kog’maw ile birlikte oyunun en güçlü adclerinden bir tanesidir.Tank düşmanı olarak bilinen vayne 2. yeteneğinden gelen gerçek hasarla tank düşmanı olarak bilinir.

Oyunun erken safhalarında çok güçsüz bir şampiyondur. Kesilmesi ve oyundan düşürülmesi kolaydır. Bunu bilmeyip vayne çok vurur abi korkusuyla başı ezilmezse oyun sonu size 1 vurması kaçınılmazdır.

Yapmanız gereken oyun başında farmına engel olmak,ormancınızdan yardım istemektir. Kesemeseniz bile kule altına mahkum etmeniz bile yeterlidir.Daha sonra yapmanız gereken ise oyunu bitirmektir.Eğer bitiremezseniz üssünde gelen minyonlarla kasılır ve emekleriniz boşa gider.

 

6-)Darius

Solo koridorun baba şampiyonlarından bir tanesi de Darius dur. Pasifinden gelen kanama ve kill adıkça resetlenen ultisi onu en rahat penta atan şampiyonlar arasına sokuyor.

Vurduğu yüksek hasarların yanında q sundan gelen can çalma ve tank olması nedeniyle kolay kolay da ölmüyor. Darius karşısında unutulmaması gereken şey kanama durumunuzu konrol etmek ve q sunu en ucundan yememektir.Böylelikle can çalamayacak ve kesilmesi daha kolay hale gelecektir.

 

 

 

7-)Zoe

League of Legends a yeni katılan şampiyonlardan biridir. Riot un oyuna getirdiği şampiyonlar başta genelde çok bozuk olur. Zoe de bunlardan biri. Q yeteneğinin vurduğu efsane hasarlar, w ile sürekli sihirdar büyüsü kullanması ve E si ile sizi uykulara daldırması onu tam olarak kanser yapıyor.

 

 

 

 

 

 

8-)BlitzCrank

Listemizde ki 2 destekten birtanesi de Blitzcrank. Onu korkulan yapan şey ise q yeteneği. Bu yetenek yüksek liglerde çok rahat dodge lanabilir.Ama düşük liglerde ise tam bir baş belası halini alıyor.

Kite bilen adc ler yada tepki verme refleksi yüksek oyuncular tarafından çok rahat kesilebilir.Yeteneklerinden çok rahat kaçılabilir.

 

 

 

 

 

İşte Son 2

9-)Zed

Vurduğu yüksek hasarlarla birlikte en korkulan şampiyonlardan biridir. Eğer oyun başında kill alabilirse 6 levelde atacağı bir gank den yüksek ihtimalle kill çıkarabilir.

Yüksek mobilliği sayesinde çok rahat kill toplayabilir.Ultisi ile kill aldıkça artan hasarı onu en korkulan şampiyonlar arasına sokuyor.

Karşınızda Zed varken unutmamanız gereken şey q sunu dodgelamaya çalışmaktır.Ayrıca zed size ulti vurduğunda arkanızda belirecektir.Bunu bilerek onu durdurmaya çalışabilirsiniz.

 

 

 

10-)Yasuo 

Yüksek mobilliği, düşük bekleme süreleri ve pasiften gelen kritik artırma ihtimaliyle oldukça güçlü bir şampiyon.Oynanması çok zor olan ve bu yüzden herkes tarafından oynanan bir şampiyondur.Sizin takımınızda olanlar genelde feedlese de karşıda durum böyle değil.

Takımında havay kaldıran şampiyonlarla çok kolay combo yapabilen şampiyon minyonları kullanarak yüksek mobilliklere ulaşabilir.

Bu özellikler Yasuo yu bronz ligi nde en korkulan şampiyonlar listesinin başına oturtuyor.

 

 

 

 

Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir