En iyi Türk Twitch Yayıncıları

Dünyada oyun oynayarak para kazanmanın yeni adresi Twitch tv.Peki Türkiye de yayın yapan en iyi streamerlar kimler bir bakalım?

Twitch tv nedir ? Dünyanın her tarafından gamerların canlı yayın yaparak çoğunlukla oyun oynadığı bir platformdur. Amazon tarafından satın alındıktan sonra büyük bir sıçramaya imza atmıştır. Yayıncılar istedikleri oyunları oynarlar ve bunlar genelde popüler oyunlar olur. Eğer bir takipçi kitleniz varsa sizi izler. Yayın sırasında çıkan reklamlar, ücretli abonelikler , ve bağışlarla oyun oynayarak para kazanabilirsiniz.

İşte Türkiye’de ki En iyi Twitch Yayıncıları

Unlost

Unlost kimdir ? Gerçek ismi Cantuğ Özsoy‘dur.Eskişehir Anadolu Üniversitesinde İnşaat Mühendisliğinde okumaktadır.27 yaşında olan Cantuğ Half Life oyununda Dünya Şampiyonu olmuştur.Çoğu takipçisi de half life videolarında yaptığı showlardan tanımıştır.

Yayın sırasında yaptığı doğal davranışlar, takipçilerine sürekli hediyeler dağıtması ve ekibinin sıcaklığıyla kısa zamanda çok büyük bir kitleye erişmiştir.Bir ayda 4500 abone alarak bu alanda Türkiye de rekor kırmıştır.

 

Jahrein

Jahrein kimdir ? İsmi Ahmet Sonuç‘tur.1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.Üniversite eğitimini Almanya’da tamamlamak istemiş ve orada Moleküler Fizik bölümünden mezun olmuştur.Daha sonra da Polonya ya yerleşmiş ve hala da orada yaşamaktadır.

İlk etapta amacı Türkçe’yi unutmamak için videolar çekmekti. Youtube kanalında eski videoarına baktığınızda 2018 yılında yeni çekilen video konseptlerinin kanalında var olduğunu bunları yıllar önce düşündüğünü görebilirsiniz.

Twitch de çoğu yayıncı oynadığı oyundan dolayı takip edilirler ama Jahrein için bu durum farklı. Takipçileri genellikle onun muhabbeti için gelirler. Durumlara olan bakış açısı, hazır cevapları , dünya görüşüyle sıkı bir kitle oluşturmayı başarmıştır.

  

Pinti Panda

Pinti panda kimdir ? Kendini büyümeyi beceremeyen çocuk olan tanımlayan twitch yayıncısıdır. İsmi Afşar Tuna Aksen olan yayıncı 35 yaşındadır.

Yayınlarında gösterdiği abi tavrı ve Türkiye ‘de saygılı oyun oynama bilinci oluşturmasıyla tanınır. Başarılı bir gamer olan Afşar bunun yanında ufak çaplı turnuvalar düzenleyerek takipçileriyle güzel vakitler vaadetmektedir.

 

Hz Yasuo

Hz Yasuo Kimdir ? Mustafa Yavuz isimli genç bir twitch yayıncısıdır.Twitch dünyasında görüp görebileceğiniz en çılgın insanlardan bir tanesidir.

Oldukça popüler olan Yavuz, genellikle League of Legends oyununu oynar.İzleyicileri oyunundan birşeyler öğrenmek yerine onun oyun sırasında yaptığı trollükleri izler.Ormancının redini çalar, aniden güler, olmadık küfürü eder ve sizi kendine bağlar.

Küfürden rahatsız olmuyorsanız Hz Yasuo size güzel saatler geçirmeyi vaadeden yayıncılardandır.

 

Listemiz Devam Ediyor…

Mithrain 

Mithrain Kimdir ? İsmi Cem Karakoç olan twitch yayıncısıdır.H1Z1 oynayarak girdiği twitch dünyasında oldukça popüler olmuştur.H1Z1 oyununda belli bir kitleye erişen Cem daha sonra çıkan PUBG oyunuyla gösterdiği performansla takipçi kitlesini baya artırmıştır.

Pubg de bir dönem Eu sunucusunda 1. olarak bilinirliğini artırmıştır.Yayınlarında verdiği bilgiler ve öğretici oynayışıyla takipçileri tarafından sevilen ve çok bağış alan yayıncılardan bir tanesidir.

 

 

 

Wtcn

Wtcn kimdir ? League of Legens in Türkiye de en tanınmış oyuncularındandır.İsmi Ferit Karakaya‘dır.Uzun yıllar LoL takımlarında oyun oynamış bir e-sporcudur.

Bir röportajı sırasında verdiği eloboost yapıyorum kelimesi onun e-spor hayatını bitirmiştir.Bunun üzerine tam zamanlı yayıncı olarak twitch dünyasına giriş yapmıştır.

Yayınlarında League of Legends ve Pubg oynayarak takipçilerine eğlenceli zamanlar sunmaktadır.

 

ZeoN 

İstanbul’da yaşayan bir Twitch yayıncısı ve Youtube kullanıcısıdır. İsmi Necati Akçay’dır.Yayınlarında genellikle LoL ,Pubg ve Csgo oynar.

Takipçilerine verdiği değer, samimi tavırlar ve sürekli yaptığı çekilişlerle yayın hayatına devam etmektedir.

Yeri geldiğinde 10 bin kişiyi bulan izlenme sayılarıyla en çok izlenen twitch yayıncılarındandır.

Son zamanlarda listemizde olan Mithrain,Wtcn ile Pubg oyununda çeşitli turnuvalarda ülkemizi temsil etmektedir.

Diğer Oyun Yazılarımız İçin Tıklayın

 Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir