Pubg Mobile Fps Arttırma ve Sistem Gereksinimleri

H1Z1 le başlayan battle royale oyunları ile hayatımıza giren Pubg kısa sürede oldukça popüler olmayı başardı

Bilgisayar dünyasında yayınlandığı ilk günden beri oldukça popüler olan ve 69 lira ücretine rağmen 40 milyondan fazla satan Pubg kısa süre önce mobil için de yayınlandı. Bilgisayar versiyonu oldukça bug(hata) dolu olan oyun en iyi sistemlerde bile fps sorunlarına yol açtı. Şimdi mobil versiyonu oynamak isteyen birçok oyuncu da bu sorunla karşılaşınca Pubg Mobile Fps arttırma yollarını aramaya başladı.

Pubg nedir ? Pubg 100 kişilik bir grubun bir uçakla büyük bir adaya atılmasıyla başlar. İndiğiniz yerlerde çeşitli silahlar, kasklar ve çelik yeleklerle ekipmanınızı güçlendirip gördüğünüz insanları öldürmeye çalışırsınız. Tabi bu esnada belirli bir alanın içinde olmanız gerekiyor. Sürekli daralan bu alanın dışında olan kişiler zamanla hasar alıp ölürler. Sonuç olarak alanın içinde en son kalan kişi birinci olur ve oyunu kazanır. Pubg Mobile Sistem Gereksinimleri

Oyunu rahat bir şekilde çalıştırabilen işlemcilerin listesi şu şekilde:

Snapdragon: 835, 821, 820, 660, 653, 652, 650, 625

Exynos: 8895, 8890, 7420, 5443

Apple: A11 bionic, A10, A9X, A9

MediaTek: X30, X25, X10, MT6797T, MT6797, MT6795, P10

Huawei Kirin: 658, 655, 970, 960, 955, 950, 935, 930

NOT: Telefon minimum bellek değeri 3 GB olmalıdır.

Pubg Mobile Fps Arttırma

Birçok otorite tarafından en iyi mobil aksiyon oyunu seçilen Pubg mobile her ne kadar zevkli bir oyun olsa da kasma ve fps sorunlarıyla oldukça can sıkıcı olabiliyor. Sizde bu durumdan sıkıntı yaşıyorsanız önerilerimizi denemenizde fayda var. Tabi öncelikle telefonunuzun en düşük sistem gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol edin. Çünkü yukarıda verilen özellikleri karşılamayan telefonlarda oynamak imkansıza yakın olabilir.

NOT: Bütün bunlara başlamadan önce fps artırma ve lag sorunu çözümü için 3. parti bir uygulama kullanacağımız için çıkabilecek tüm sorunların sorumluluğunun kullanıcıya ait olduğunu lütfen unutmayın.

Öncelikle dosya değiştiricisi uygulamasına ihtiyacımız var. Bunun için google play store dan ES Dosya yöneticisi uygulamasını indirin. Uygulmayı indirdikten sonra Uygulamanın Yüklü Olduğu Bellek” > Android > Data > com.tencent.ig > Files > UE4Games > Shadow Tracker > Shadow-Tracker- >Saved > Config > Android > UserCustom.ini 

Hali hazırda elinizde bulunan UserCustom.ini dosyasının bir kopyasını mutlaka alın. Eğer bir sorun çıkarsa bu dosyayı tekrar yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Daha sonra Pubg Mobile Fps Arttırma için özelleştirilmiş UserCustom.ini dosyasını BURADAN indirin. İndirdiğiniz dosyayı başta gelen UserCustom.ini dosyasıyla değiştirin.

Bu adımları yaptıktan sonra Pubg mobile ı çalıştırın ve Ayarlar> Grafikler bölümüne gelin. Birçok ayarın o bölüme eklendiğini göreceksiniz.

Pubg Mobile Ping sorunu içinse arayüzün üstünde bulunan sunucu kısmından Avrupa veya Asya sunucularını seçin

Kaynak ShiftDelete

Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir