Twitch ‘de LoL Yayını Yapan En iyi Türk Yayıncılar

Twitch nedir, En iyi türk twitch yayıncıları kimlerdir gibi soruların cevapları yazımızda

Twitch nedir : 2011 yılında kurulan canlı yayın odaklı bir sosyal paylaşım sitesidir. Amazon tarafından satın alındıktan sonra adeta patlayışa geçen platform her gün milyonlarca insanı toplamayı başarmıştır. Genelde oyun oynayan insanların olduğu platform da ortalama 6 saat yayın yapan yayıncılar çeşitli oyunları oynayarak izleyicinin beğenisini kazanmaya çalışmaktadır.

Twitch ‘den Para Kazanmak : Youtube’da olduğu gibi Twitch platformunda da para kazanmak mümkün. Para kazanmak için birden fazla yol bulunuyor.

1. Reklam: Yayın esnasında izleyiciye gösterilen reklamlardan para kazanırsınız. Buradaki mantık youtube da video başlamadan çıkan reklam mantığıyla aynıdır.

2.Abonelik Sistemi: Twitch’de birçok abonelik yöntemi bulunmaktadır. 5 dolardan 25 dolara kadar olan aboneliklerden birini satın alarak yayıncılara destek olabilirsiniz. Eğer siz yayıncıysanız ve size biri abone olursa ufak bir kesintiyle beraber para hesabınıza geçecektir.

3.Bağış Sistemi: Yurtdışında oldukça popüler olan bağış sistemi yavaş yavaş Türkiye’de de oturmaya başlamıştır. Yayıncılara istediğiniz tutarda bağış atıp yanında da söylemek istediklerinizi yazabilirsiniz.


 İşte Twitch’de Lol Yayını Yapan En iyi Türk Twitch Yayıncıları

Hz. Yasuo

Hz Yasuo Kimdir? Kendisini Türk Twitch dünyasının en çılgın insanı olarak tanımlasak sanırım yanlış bir giriş olmaz. İsmi Mustafa Yavuz‘dur. Necati Akçay yayınlarında görmeye başladığımız yayıncı şuan kendi kanalında yayınlar yapmaktadır. Yasuo, Katarina, Master Yi,Garen gibi kahramanlarla yaptığı trollükler ile sevilmektedir. Solo ya çarp alıp ormancı dan red ve blue güçlendirmeleri alarak delirtmesiyle ün salmıştır. Twitch’in yanı sıra youtuberlık da yapmaktadır. Yayın sırasında yaptığı kafa dansı ve ettiği küfürlerle kendine has bir kitle oluşturmayı başarmıştır. Eğer küfürden hoşlanmıyorsanız Mustafa Yavuz size göre bir yayıncı olmayabilir şimdiden uyaralım.

Hz. Yasuo Kanalı

LinusTheAfro

LinusTheAfro Kimdir ? İsmi Arda Barış olan LoL yayıncısıdır. İlmek ilmek dokumak teriminin karşılığını en iyi şekilde veren insanlardan biridir. 50 kişiye yaptığı yayınlardan binlerce kişiye yayın yapar duruma gelmiştir. Bu yükselme esnasında çizgisini en ufak derece de dahi bozmamış, efendilikten en ufak ödün vermemiştir. Seviyeli yayıncılık arıyorsanız ve Adc oynuyorsanız maç esnasında verdiği ufak tüyolar ve bilgilerle LinusTheAfro tam size göre bir yayıncı.

LinusTheAfro Kanalı

Levo

Levo Kimdir ? İsmi Levent Balım olan twitch yayıncısıdır. League of Legends oyununda Riven adlı kahramanla oynayan Levo çeşitli serverlarda yüksek liglere çıkmayı başarmıştır. Riven gibi zor bir kahramanı öğrenmek istiyorsanız Levo tercihleriniz arasında bulunabilir. Bunun yanında sohbeti güzel yayıncılardan bir tanesidir.

Levo Kanalı


Stratera

Stratera Kimdir ? İsmi Dora Özsoy ‘dur. Lol yayıncıları arasında kendisinin farklı bir konumu bulunmaktadır. Yaptığı küfürsüz yayınlarında oynanışla beraber yarışmalarda yapmaktadır. Kahramanların hikayelerini oldukça seven ve bunları da akıcı konuşmasıyla anlattığı youtube videoları bulunmaktadır. Ayrıca yeni kahraman yada yama notu geldiğinde youtube da aranan ilk isimlerden biridir. Bu aralar yayından daha çok youtube a yönelmiş olsa da onu Twitch de görürseniz mutlaka misafiri olun.

Stratera Kanalı

Thaldrin

Thaldrin Kimdir ? İsmi Berke Demir olan E-sporcu ve Lol yayıncısıdır. Uzun yıllardan beri e-spor içerisinde bulanan Berke Demir bu camia da “Kaptan” olarak anılmaktadır. Birçok otorite tarafından Türkiye’nin en iyi lol oyuncusu olarak gösterilmektedir. Şuan Fenerbahçe Lol takımında Solo koridor olarak görev yapmaktadır. Antrenman için maç yapması gereken her e-sporcu gibi Thaldrin de antrenman için maçlar oynamaktadır ve oynadığı maçları da Twitch üzerinden canlı olarak hayranlarına ulaştırmaktadır. Lol de yargı dağıtmak nedir düşündüyseniz Kaptan tam size göre bir yayıncı. Bunun yanında küfürsüz ve izleyici ile iletişim içinde olan oldukça seviyeli ve sevecen bir insan.

Thaldrin Kanalı

ZeoNNN

ZeoNNN kimdir ? İsmi Necati Akçay olan tam zamanlı twitch yayıncısı ve youtuberdır. Disiplinli çalışması ile birçok izleyicinin ve markanın dikkatini çekmiş bir yayıncıdır. Vayne karakterine olan takıntısıyla tanınan Zeonnn, Lol den başka birçok oyunu da başarılı şekilde oynayabilmektedir. Lol yanında pubg, fortnite, cs go, god of war gibi oyunlardan biri ilginizi çekiyorsa Necati Akçay ‘da tercihleriniz arasında bulunabilir.

ZeoNNN Kanalı

Theokoles 

Theokoles Kimdir ? İsmi Muhammed Işık olan eski e-spor oyuncusu yeni Twitch yayıncısı ve youtuberdır. E-spor kariyerinden gelen bir hayran kitlesi olan Theokoles arka planında sürekli duran Türk Bayrağı ile izleyicilerin sevgisini kazanmıştır. Eğer lol de orman alanında gelişmek istiyorsanız “Gurd” tam size göre bir yayıncı olacaktır.

Theokoles Kanalı

Apophis

Apophis Kimdir ? Tam adı Ertuğrul Safa Kartal ‘dır. Egopophis olarak da bilinen yayıncı oyunları sırasında kendisini övmesiyle tanınır. Çoğu lol yayıncısının aksine herhangi bir maini olmayan Apophis her kahramanı üst derece de oynamasıyla ünlenmiştir. Başlarda ego yaptığını zannedip sinir olsanız da ileri zamanlarda öyle bir insan olmadığını anlayabilirsiniz. Her lane de ustalaşmak ve her kahramanı üst seviye de oynamak istiyorsanız Apop tercihleriniz arasında olmalıdır.

Apophis KanalıOyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir