En iyi Grip Tedavi Yolları – Evde Tedavi

Grip en çok rastlanan ama en dikkat edilmesi gereken hastalıklardan biridir.

Evde en iyi grip tedavi yolları kış aylarında en çok sorulan sorulardan biridir. Grip özellikle kışın neredeyse her bireyin geçirdiği bir hastalıktır. Çoğu zaman grip işte deyip küçümsediğimiz bu rahatsızlık insanı en kolay yatağa düşüren hastalıklardan biridir. Dikkat edilmezse daha kötü rahatsızlıklara mahal verebilir.

İşte evinizde yapabileceğiniz Grip Tedavi Yolları

Dinlenin (Yaşınız ne olursa olsun)

Enfeksiyonlarla savaşmak çok enerji gerektiren bir durumdur. İmkanınız varsa dinlenin. Özellikle çocuk yaşlarda grip tehlikeli olabilir ve vücut enerjisini tüketebilir. Çocuklarınız hasta olduğunda okula birkaç gün göndermeyin. Bu hem çocuğunuzun enerjisini toplaması hemde diğer çocuklara hastalık bulaştırmaması için çok önemlidir. Bu zamanda çocuklarınızı yormayan oyunlar oynayın, resim yapın ve ona moral yönünden destek olun.

Geceleri Oda Isısını Serin Tutun

Çocukların veya hasta bireylerin rahat nefes alabilmesi için oda ısısının serin olması çok daha iyidir. 18 derecenin üzerindeki yerlerde uyumak hem zorlaşır hemde öksürüğe sebep olan mukus vücuda daha çok yapışır. Geceleri kalorifer ısısını düşürmek veya pencere açmak ve kalın giyinmemesini sağlamak daha sağlıklı olacaktır.Tuzlu su solüsyonu

Tuzlu su solüsyonu nefes alamayan ve burnu tıkalı bebeklerin rahatlaması için etkili bir yöntemdir. 1 Bardak ılık suyun içine 1 çay kaşığı tuzu atıp eritin ve bebeğinizin burnuna birkaç damla damlatın. Bu işlem burnundan atamadığı mukusu yumuşatacaktır. Daha sonra plastik şırınga yardımıyla bir burun deliğini kapatarak içindeki mukusu çekebilir ve bebeğinizi rahatlatabilirsiniz.

Başı Yüksekte Tutmak

1 yaşından büyük çocuklarınız için uygulayın. Çocuklar hasta olduklarında nefes almakta zorlanırlar. Hem rahat nefes almaları hemde uyku sıkıntısı çekmemeleri için yastıklarını 2. bir yastıkla destekleyin.

Bal Yedirin

1 yaşından büyük çocuklar için önerilen bir yöntemdir. Bal kış hastalıklarının en büyük düşmanlarından biridir. Öksürüğün azalmasını sağlayan bal, boğazı sararak yumuşamasına ve rahat nefes almanıza imkan sağlar. 1 tatlı kaşığı balı sıcak suyla yumuşatarak çocuğunuza yedirin. İçine az miktarda limon damlatırsanız çocuğunuzun eksik kaldığı C vitamini ihtiyacını da karşılayabilirsiniz.

 

Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir