Mutlaka İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri

Ülkemizde yapılan anketlerde En sevilen yabancı aktör olan Aamir Khan’ın hem eğlenceli hem öğretici filmleri sizlerle

En iyi Aamir Khan Filmleri ,Aamir Khan kimdir? Aamir Khan (1965- Mumbai), Hint oyuncu, yapımcı ve yönetmendir. Tam adı Mohammed Aamir Hussain Khan’dır.Hindistan sinemasının en büyük yıldızıdır.Her filminde verdiği mesajlarla izleyicinin gönlünü kazanmıştır.

İşte Kesinlikle İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri

PK (Yıl: 2014 IMDb: 8,2)

2014 yılında çıkan bir Aamir Khan filmidir.Başka bir galaksiden gelen P.K ‘nın hayatını konu alır.Dünyada yaşadığı traji komik olayları ve insanların din algısını kullanarak nasıl çıkar sağladığını çok güzel bir dille anlatır.

P.K daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar.İnsanlar onun masumluğuna bakıp hayatlarına tekrar bakarlar.

 

 

 

 

 

 

Dangal (Yıl: 2016 IMDb: 8,6)

Mahavir Singh isimli bölgesel güreş şampiyonunun hayatını konu alan bir filmdir.Mahavir emekli olmuştur ve tek arzusu güreşçi olacak bir erkek evladına sahip olmaktır.Ama hiçbir zaman erkek çocuğu olmaz.Aldığı kararla kızlarını güreşçi yapmak ister.Onları zorlu antrenmanlara sokar.Kızlarını uluslar arası arena da çok başarılı güreşçiler yapar.

Kız çocuklarına olan ön yargının kırılması konusunda gerçekten tam bir baş yapıttır.En güzel mesaj veren Aamir Khan Filmleri arasında olan Dangal, Çin‘de en çok izlenen yabancı film olmuştur.

 

 

 

 Dhoom: 3 (Yıl: 2013 IMDb: 5,4)

Hindistan’ın önemli film serilerinden olan Dhoom filmine Aamir Khan’ın dahil olduğu bölümdür.

Sihir ve akrobaside usta olan bir sirk göstericisi olan babası sirki için bankadan kredi alır.Borçlarını ödeyemeyen sirk banka tarafından kapatılır.Babası da bu duruma dayanamayıp ölür.

Filmimiz tam da bu olaydan sonra başlar.Babasının intikamını almak isteyen Aamir Khan akıl almaz planlarla Chicago’da ki bir bankayı soymaya çalışır.

Bu filmle beraber Aamir Khan aksiyon filmlerinde de başarılı olacağını kanıtlamıştır.

 

 

 

Yazımız Devam Ediyor…

3 Idiots (Yıl: 2009 IMDb: 8,4)

Aamir Khan denince akla ilk gelen film şüphesiz 3 Aptal filmidir.

Hindistan’ın en iyi üniversitesinde mühendislik okuyan 3 öğrenciyi konu alır. Öğrencileri daima yarış atı olarak kullanan okul da sisteme karşıdır. Ranco film boyunca çeşitli komik dersler verir.Arkadaşlarına kimsenin zorlamasıyla hayalleri bırakmamak gerektiğini öğretir.Ezber sistemi değil öğretici sistemden yanadır.

Komedi ve Dram konularını mükemmel işleyen film, yeri geldiğinde ağlatmayı bile çok güzel başarıyor.

 

 

 

Ghajini (Yıl: 2008 IMDb: 7,3)

Aamir Khan’ın hayat verdiği Sanjay Singhania Hindistan’ın en büyük iş adamıdır.Birgün çıktığı seyahatinin ardından evinde karısını ölü olarak bulur.Kendisi de ağır yaralı olarak kurtulur.

Bunun sonucunda hafıza kaybı yaşamaya başlar. 15 dakikada bir yaşadıklarını unutan Sanjay, intikamını unutmamak için sürekli notlar alır.Vücuduna dövme yaptırır ve olayların fotoğrafını çeker.

Aşk ve sevgiye itaatin en güzel örneklerindendir.Bu yönden en iyi Aamir Khan Filmleri arasındaki yerini almıştır.

 

Oyunuzu Paylaşın!