En iyi Aşk Filmleri – En çok izlenenler

Türk Sinemasının en çok işlediği konu olan aşk filmlerinde en çok hangilerini izlemişiz?

Dünya üzerinde bilim-kurgu, animasyon gibi birçok film yapılıyor.Türk Sinemasının ise vazgeçilmezleri kesinlikle aşk filmleri. Her sene yüzlercesi vizyona giriyor. Peki en çok izlenen ve en iyi aşk filmleri hangileri?

İşte Türk Sinemasının En iyi Aşk Filmleri

Su ve Ateş

Toplam İzleme Sayısı : 1.215.086

Başrollerinde Yasemin Allen ve Özcan Deniz’in oynadığı 2013 yapımı bir aşk filmidir.

Dil eğitimi almak için Londra’ya giden Yağmur uçakta Kemal isminde biriyle tanışır. Kemal’in diğerlerinden farklı olduğunu düşünerek onu sevmeye başlar. Fakat bilmediği şeyler vardır. Kemal’in asıl adı Haşmet’tir ve büyük bir aşiret kavgası ve kan davasının içerisindedir.

Bu kavgayı durdurabilecek tek kişi de Kemal’dir. Bu olaylar Yağmur’u da içine çeker ve karanlık olaylar olmaya başlar.

 

 

 

 

 

İkimizin Yerine

Toplam İzleme Sayısı : 1.360.797

Başrollerinde Serenay Sarıkaya ve sinema dünyasının sevilen aktörlerinden Nejat İşler’in olduğu 2016 yapımı filmdir.

Yaşadığı küçük bir kasaba da sürekli tekrarlanan ve sıkıcı olmaya başlayan hayatı sorgulayan Çiçek ailesinin çizgidiği çizgide yaşamaya zorlanmış bir kadındır.

Kasabaya gelen Edebiyat öğretmeni Doğan’la hayatı tamamen değişecektir. Yasak ilişkiye ikisi de dur demeye çalışır fakat önüne geçemezler. Birbirlerinin yaralarını sarmaya başlayan Çiçek ve Doğan diğer yandan aile ilişkilerini yıkmışlardır.

 

 

 



Aşkın Önünde Hiçbir Güç Duramaz!

İncir Reçeli 2

Toplam İzleme Sayısı: 1.378.517

Halil Sezai’nin başrollerini oynadığı İncir Reçeli filminin devam filmidir. 2014 yılında vizyona girmiş en iyi aşk filmleri arasındadır.

Sevdiği kadın olan Duygu’yu kaybeden Metin büyük bir çöküşe girmiştir. Kadınının arkasından İncir Reçel’i filmini çekmiş ve geceleri de barlarda yazdığı şarkıları söylemektedir.

Çaldığı barda garson olarak işe başlayan Gizem Metin’in hayatına girer. Metin’in kalın duvarlarını aşmayı başarabilecek midir ?

 

 

 

 

 

Aşk Sana Benzer

Toplam İzleme Sayısı: 1.406.620

Başrollerinde günümüzün popüler çiftlerinden Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in oynadığı 2015 yapımı aşk filmidir.

Ege’de küçük bir kasaba da baba yadigarı restoranı elinde tutmaya çalışan Ali, birgün kasabaya gelen ilginç, esrarengiz ve güzel bir kız olan Deniz ile tanışır. Birbirlerini gördükleri ilk andan beri bir çekim ve yakınlık hisseden çiftin aşkına bütün kasaba şahittir.

Sıcacık ve küçük Ege kasabasında süren bu aşk ve mutluluk fazla sürmez. Deniz’in geçmişinden gelenler onun ve aşkının peşini asla bırakmayacaktır.

 

 

 

 

Delibal

Toplam İzleme Sayısı: 1.465.092

Başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun oynadığı 2015 yapımı aşk filmidir.

Üniversite öğrencisi ve boş zamanlarında da müzik yapan bir kişidir Barış. Aşk her zaman teğet geçmiştir taki Füsun’u bulana kadar. İlk gördüğü anda aşık olan Barış daha kızın adını bile bilmemektedir.

Füsun’u bulan ve ulaşan Barış, amacı okulu bitirmek ve Amerika da master yapmak olan Füsun’u bu aşka nasıl ikna edecektir.

Barış bunu da başarır ve evlenmeye ikna eder. Fakat bu mutluluk fazla sürmez ve çözülmeyi bekleyen bir olay kalır geriye.

 

 

 

 

Saçların yüzüne düşse cemaline hasretim.

Birleşen Gönüller

Toplam İzleme Sayısı: 1.589.135

Başrollerinde Hande Soral, Serkan Şenalp, Sema Çeyrekbaşı ve Atılgan Gümüş gibi isimlerin olduğu 2014 yapımı bir filmdir.

2. Dünya Savaşı döneminde geçen filmde yolları karşılaşan iki aşığın hikayesi anlatılmaktadır. Niyaz ve Cennet adındaki çift yeni evlidir. Devam eden savaş yaşadıkları köye kadar sıçrar. Nazi işgalinden kaçmak için trene binerler. Niyaz trenden atlayıp kaçar, Cennet ise kaçamamıştır hamiledir hatta doğumunu bile trende yapmıştır. 

1990 yılına gelindiğinde ise tıpkı onlar gibi bir çift Türkiye’den Kazakistan ‘a okul kurmak için giderler. O dönemde yaşayanmış olayları anlatan en iyi aşk filmleri arasındadır.

 

 

 

Unutursam Fısılda

Toplam İzleme Sayısı: 1.720.895

2014 yılında vizyona giren filmin başrollerinde Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Işıl Yücesoy gibi isimler bulunmaktadır.

Hanife Sağlık Meslek Lisesinden yeni mezun olmuş ve sağlık ocağında işe başlamış sakin bir kızdır.  Kendisinin tam zıttında Hatice isimli kardeşi olan bu ikili küçük ve muhafazakar bir kasaba da yaşamaktadırlar. 

Hanife sakin bir kızdır ve gizliden gizliye şiir defterleri tutmakta şiirler yazmaktadır. Hatice ise şarkı söylemeye bayılır ve şarkı söylerken etraftan hiçbir şekilde haberi olmaz.

Birgün kasabaya yeni atanan kaymakamın oğlu Tarık gelir. İki kardeşin hayatı asla eskisi gibi olmaz.

 

 

 

 

Asmalı Konak – Hayat

Toplam İzleme Sayısı: 1.791.396

Türk televizyonlarının en uzun soluklu ve en iyi aşk filmleri arasında olan Asmalı Konak dizisinin sinemaya ugulanmış filmidir.

Başrollerinde Özcan Deniz, Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor gibi isimlerin olduğu film 2013 yılında vizyona girmiştir.

Dizinin sonlarına doğru hasta olan Bahar tedavi olmak için Amerika’ya gider. Çiftin en büyük destekçileri yine kendileridir ve birbirlerinin yaralarını sarmaya çalışırlar. Onlar orada bu mücadeleyi verirken çiftten gelecek haberler Kapadokya’da büyük bir heyecanla beklenmektedir.

 

 

 

Rüyalarımdan devşirdiğim papatya kokulu aşkımın tarifisin sen.

Aşk Tesadüfleri Sever

Toplam İzleme Sayısı: 2.418.090

2011 yılında vizyona giren filmin başrollerinde Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin bulunmaktadır.

Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini yaptığı filmde çocuklukları ve gençlikleri Ankara’da kesişen ve 2010 yılında İstanbul’da tesadüfen yine kesişen Özgür ve Deniz’in engellerle ve zorluklarla dolu aşk hikayeleri anlatılmaktadır.

Geçmişi dönük oldukça fazla sahnesi bulunan filmde hem ikilinin geçmişinde nasıl karşılaştıkları anlatılırken hemde Türkiye’nin 80-90 ve 2000’li yıllarına bakışlar yapılmaktadır.

O dönemlerin unutulmuş anıları ve nostaljik hikayelerine de çok güzel dokunuşlar yapılmıştır.

 

 

 

 

 

Evim Sensin

Toplam İzleme Sayısı: 2.418.090

Başrollerinde Özcan Deniz ve Fahriye Evcen’in oynadığı 2012 yapımı en iyi aşk filmleri arasındadır.

Leyla’nın başından kötü bir ilişki geçmiştir ve baba evine dönmek zorunda kalmıştır. Babası oldukça sorunlu ilişkileri olan Selim’dir. Leyla babasıyla aralarındaki buzları eritmeye çalışmaktadır. 

İskender ise küçük yaşlardan beri şanssız, fakir bir şekilde yetimhanede büyümüş bir kişidir. Yaşamı boyunca başını koyacağı evi olmamıştır.  Bir şekilde hayatları kesişen çift birbirlerinin yaralarını sarmaya başlar. Aşkları devam ederken hiç beklenmedik bir olay olur ve bir kaosun içine sürüklenirler.

 

 

 

 



 

En iyi Aamir Khan Filmleri Yazımız İçin Tıklayın

Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir