En iyi Çizgi Filmler – Tüm Zamanların En iyileri

Çizgi filmler çocukluğumuzun en güzel anılarını oluşturan şeyler

Çocukluğumuzda televizyonun başına kenetlenip o çizgi filmlerle hepimiz güzel vakitler geçirmiştik. Kimisi Ash gibi pokemon yakalama hayali kurarken kimisi Yugi-Oh gibi kartlarla savaşmak istedi. En iyi çizgi filmler hep aradığımız bir konu oldu.


İşte En iyi Çizgi Filmler

Pokemon (1997 – …)

Ash Ketchum ‘ un en iyi pokemon ustası olma yolunda başından geçen hikayelerin anlatıldığı ve dünya üzerinde insanlardan başka pokemon isimli canlıların olduğu çizgi filmdir. Dünya üzerinde en sevilen yapımlardan biri olmayı başarmıştır. Onlarca oyuna konu olmuş yapım halen devam etmektedir.

Richie Rich (1980–1984)

Paranın gücünü anlatan bir çizgi filmdir. Fazla bir yeteneği olmamasına rağmen her sorunun üstesinden parayla gelen sarı kafalı çocuğun eğlenceli maceralarını konu almaktadır.

The Powerpuff Girls (1998-2005)

Profesör Utonium süper güçlü bir karakter yapmak için deneylerle uğraşırken yaramaz maymunun laboratuvarı karıştırması sonucu 1 değil 3 süper güçlü kız ortaya çıkmıştır. Macerada tam bu noktada başlar. Powerpuff Girls uzun yıllar boyu en iyi çizgi filmler arasında yer bulmuştur.


Woody the Woodpecker (1940- …)

Yaramaz bir ağaç kakan olan Woody ‘nin başından geçen komik anların anlatıldığı çizgi filmdir. Replikleri ve çıkardığı sesler bir dönemin çocuklarında derin etkiler bırakmıştır.

Popeye (1960- …)

Türkçe ismiyle Temel Reis olan Popeye, sevdiği kız olan Safinaz’ı Kabasakal ‘ın elinden kurtarma üzerine kuruludur. Kabasakal çok güçlü bir insandır ve her bölümde Safinaz ı kaçırır. Temel Reis ise ıspanak yiyerek süper güçlü hale gelir ve sevgilisini kurtarır. Halen devam bölümleri olan en iyi çizgi filmler arasındadır.

 Johnny Bravo (1997–2004)

Kızlara hasta olan bir gencin sevgili bulma yolunda başından geçenleri anlatan eğlenceli çizgi filmdir. Bir dönemin çocuklarına çapkınlığı öğretmiştir.

Inspector Gadget (1983–1986)

Türkçe ismiyle Müfettiş Gadget olan ünlü çizgi filmdir. Vücudunda binlerce aletle donatılmış olan Gadget düşmanı olan Doktor Claw la mücadele etmektedir.

The Jetsons (1962-1963; 1984-1985 ve 1987)

Türkçe ismiyle Jetgiller olan çizgi film tarihte çok ileri zamanda geçen çizgi filmdir. Havada uçan araçlar, kapsülle yemek yemeler, her işi yapan robotların olduğu unutulmaz çizgi filmler arasındadır.

The Smurfs (1981–1990)

Türkçe ismiyle Şirinler olan ünlü çizgi filmdir. Küçük köylerinde Şirin Baba yönetiminde yaşayan bu mavi canlıların baş düşmanları olan Gargamel ‘le olan maceralarını anlatmaktadır. Birçok oyun ve filme konu olmayı başarmış efsane çizgi filmler arasındadır.


The Flintstones (1960–1966)

Taş devri adıyla Türkiye’de yayınlanan ve geniş kitlelere ulaşmayı başarmış çizgi filmdir. Günümüz de olan aletlerin ve teknolojinin Taş Devri imkanlarıyla yapılmaya çalıştığı ilginç ve eğlenceli bir çizgi filmdir.

Tom and Jerry (1940-1958)

Yaşınız kaç olursa olsun Tom ve Jerry ‘i bilmeyenimiz yoktur. Tom evin kedisidir ve Jerry adlı fare evi talan etmektedir. Tom ‘un görevi ise onu evden uzaklaştırmaktadır. Bölüm sonlarında hep Jerry kazansa da içimizin bir köşesinde hep Tom vardır.

Looney Tunes (1930-1969)

Bugs Bunny, Duffy Duck, Marvin, Coyote, Road Runner gibi efsane olmuş çizgi film karakterlerinin bulunduğu çizgi film serisidir. Belki de aklımızda en çok yer etmiş ve en sevdiğimiz çizgi filmlerin olduğu bir yapımdır.


Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir