Futbol Yaşamı Devam Eden En iyi Kaleciler

Zayıf savunmaların ve savunma hataların tek kurtarıcısı kalecilerin en iyileri kimlermiş bakalım

En iyi kaleciler hangileri ? Savunması zayıf takımların en büyük kurtarıcısı durumunda olan kalecilere büyük görevler düşüyor. Savunma da yapılan en ufak bir hata gol yemenize sebebiyet veriyor. Kalede güven veren isimler bulunduğunda ise gol yemek o kadar da kolay olmuyor.İşte Aktif Futbol Yaşamı Devam Eden En iyi Kaleciler

Hugo Lloris

1986 doğumlu Fransız kalecidir. Olimpik Lyon’da gösterdiği harika performansla 2012 yılında birçok takımın transfer listesinde olan Lloris 13 Milyon € bonservis bedeliyle Tottenham a transfer olmuştur.

Birçok kalecinin aksine solaktır. Yaptığı kurtarışlarla dünyanın en iyi kaleciler listelerinde kendine her zaman yer bulmuştur.

 

 

 

 

Thibaut Courtois

1992 doğumlu Belçikalı futbolcudur. Belçika futbolunun dünya üzerinde kendini en iyi göstermiş futbolcularından biridir.

Genç yaşına rağmen İngiltere Premier ligi gibi Dünyanın en iyi forvetleri ne karşı son derece başarılı olmuştur.

2011 yılında A.madrid’e kiralanmış ve 2014 yılında ise Chealse’ye geri dönmüştür.

Şuan 50 Milyon € bonservis bedeliyle dünyanın en değerli kalecileri arasındadır.

 

David de Gea

Atletico Madrid’in dünya futboluna hediye ettiği en büyük yeteneklerden biridir. 1990 doğumlu İspanyalı kalecidir.

2011 yılında birçok takımın transfer listesine giren de Gea 25 milyon € gibi astronomik bir rakamla kırmızı şeytanların yolunu tutmuştur. İngiltere liginin zorluğunun üstesinden rahatlıkla gelebilen kalecinin şuan ki değeri 50 milyon € nun üzerindedir.

 

 

Gianluigi Buffon

Dünya üzerinde en iyi kaleciler denince akla ilk gelen kalecilerden biri kuşkusuz yıllardır Buffon’dur.

1978 doğumlu olan kaleci 2011 yılından beri Juventus kalesinin güvencesi olmayı başarmıştır. İlerlemiş yaşına rağmen hala güven veren kaleci 2017 yılında İtalya milli takımının kaleciliğini bırakmıştır.

Oyuna olan tutkusu ve kazanma arzusuyla takımına ve taraftarına gaz veren yapısı olan Buffon hala kalesinde güven veren bir isimdir.

 

 

Keylor Navas

1986 doğumlu Kosta Rika’lı futbolcudur. Iker Casillas’ın takımdan ayrılmasıyla 10 Milyon € bonservis bedeliyle Real Madrid’e transfer olmuştur.

Büyük bir takımda oynamanın üstesinden tecrübesiyle kolaylıkla gelen Navas İspanya Liginin tehlikeli forvetlerine gol fırsatı vermemesiyle güven kazanmıştır.

Güncel piyasa değeri 18 milyon € olan futbolcu Zidane’nın vazgeçilmez 11’i içerisindedir.

 

 

Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir