En iyi 10 Laptop Markası 2018

Sunduğu her yerde kullanma imkanıyla oldukça çok kişinin kullandığı laptoplarda en iyi markalara göz atalım

Teknolojinin akıl almaz yerlere geldiği günümüzde laptop firmalarıda en iyi laptop markası olabilmek için kıyasıya mücadele ediyor. Tek dezavantajları yıllar geçtikten sonra ekipman değiştirme imkanı vermemek olan laptopları daha sonra değiştirmeniz gerekiyor. Masaüstü modellerde hemen hemen herşey değiştirilip modeller günümüz koşullarına ayak sağlayacak kıvama getirilebiliyor.

Oyun oynamak için laptop tercih almanız genelde iyi oyuncular tarafından pek önerilmez. Masaüstü bilgisayar ile aynı donanım bile olsa oyun performansı aynı olmaz. İlla alacaksanız soğutma konusunda iyi ürünlere göz atmanız önerilir.

İşte En iyi 10 Laptop Markası

10. Asus

Tam adı AsusTEk Computer INC olan Tayvan merkezli firma 1989 yılından beri bilgisayar üretmektedir. En iyi bilgisayar ödüllerini de kazanan firma bilgisayar yanında telefon ve donanım anlamında ekran kartı, ana kart gibi üretimlerde yapmaktadır.

9. Monster

2000 yılında kurulan firma Türkiye merkezlidir. Genelde oyun bilgisayarı üreten firma yıllar içerisinde geliştirdiği soğuma teknolojisi ile oyun oynarken yaşanan ısınma sorunlarını en aza indirmeyi başarmıştır. Katı model programları veya photoshop kullanacak olanların aklının köşesinde olması gereken markalardan biridir.8. Msi

Son zamanlarda anakart ve ekran kartı modelleriyle öne çıkan firma 1986 yılında Tayvan’da kurulmuştur. Kasa sağlamlığından çoğu zaman dem vurulan Msi genelde oyun bilgisayarlıyla ön plana çıkmıştır. Pahalı fiyatını performansla ödeyen firma oyun için laptop isteyenlerin ilk tercihi olmalıdır.

7. Casper

1991 yılında Türkiye’de girişimci 3 genç tarafından kurulmuştur. Bilgisayarın yanında donanım ve telefon üretimi de yapmaktadır. Dolar kurunun yüksek olmasına rağmen kısmen uygun modelleriyle fiyat anlamında rakiplerinin önünde olan bir üreticidir. Türkiye’de üretim yaptığı için yedek parça anlamında en az sıkıntı çıkaran firmalardan biridir. Çünkü çoğu firma da bozulan batarya, şarj aleti gibi ürünleri bulmak zorlaşabiliyor.

6. HP

1939 yılından kurulan elektronik firmasının tam adı Hewlett-Packard ‘dır. Dünya üzerinde en çok bilgisayar satışı yapan firmalardan biridir. Rakiplerinden neredeyse yarım asır önce piyasaya girmenin verdiği tecrübeyle kaliteli ürünler sunmaktadır. Bununla beraber kaliteli bir garanti hizmeti de vermektedir.

5. DELL

Dünyada en çok satan 3. laptop markası olan DELL Teksas merkezli bir elektronik firmasıdır. Kuruluş tarihi 1984’dür. Soğutma teknolojisinde son derece iyi durumdadır. Son yıllarda verdiği inanılmaz servis imkanıyla bozulan bilgisayarınızı evinizden alıp eğer tamir ediliyorsa orada edilmiyorsa servis yerine kadar götürmektedir.4. Lenovo

ABD’nin en çok satan bilgisayar firmasıdır. Tasarım anlamında sayılı firmalardan biri olan Lenovo fiyat anlamında da uygun modeller sunamktadır. Motorola’yı da satın almasıyla akıllı telefon üretimi de yapmaktadır. Bunun yanında son yıllarda oyun bilgisayarı alanında da kaliteli modeller sunmayı başarmıştır.

3. Acer

Tayvan merkezli üretim yapan firmalardan biridir. Ülkemizde Aspire modelleriyle oldukça tanınmıştır. Isınma ve hoparlöründen az ses çıkmasından dem vurulmaktadır. Fakat sunduğu şık modelleriyle oldukça kullanılır bilgisayarları bulunmaktadır. Son zamanlarda ise Acer Notebook son derece tercih edilmektedir.

2. Samsung

1989 yılında kurulan Güney Kore merkezli elektronik üreticisidir. Dünyanın en büyük elektronik üreticisi firmalarından biridir. Laptop üretimi yanında işlemci,telefon,ekran,CNC makinesi üretimi dahi yapmaktadır. Yılların verdiği tecrübeyle teknolojiye en hızlı ayak uyduran firmalardan biridir.

1. Packard Bell

10 yıl öncesiyle kıyaslandığında adı sanı fazla anılmayan firma kaliteli ve dayanıklı ürünler sunmaktadır. 2008 yılından beri Acer çatısı altında üretim yapmaktadır. Fiyat-performans konusunda dengeli ürünleri bulunmaktadır.


Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir