En iyi Çinli Telefon Üreticileri

Çin malı ürün tabusunu yıkan ve fiyat performans modelleriyle dikkat çeken markalara bakalım

Akıllı telefon dünyasında Apple ve Samsung’dan sonra gelen ve Çin ve Hindistan pazarlarını elinde tutan bir çok Çinli telefon üreticileri bulunuyor. Kimisi Çin pazarında daha aktifken kimisi de Hindistan pazarında daha aktif. Bulundukları ülkelerde aldıkları başarılardan sonra çoğu marka dünya pazarına açıldı ve Türkiye’de de aktif birçok Çinli Telefon üreticisi bulunmakta.

Yaptıkları fiyat-performans ürünü telefonlarla gelişmekte olan ülkelerde oldukça ilgi gören firmalar Amerika gibi gelir düzeyi yüksek olan yerlere pek sokulmuyorlar. Yaptıkları kaliteli ürünleri düşük fiyattan satan firmalar Apple ve Samsung gibi marka satmaktan ötesine geçiyorlar.

İşte En iyi Çinli Telefon Üreticileri

Huawei

Çinli telefon üreticileri arasında en geniş sahaya yayılmış olanı Huawei’dir. Akıllı telefon pazarında hızlı bir giriş yapan firma günümüz itibariyle 170 ülke de faaliyet göstermektedir.

20 yıllık bir geçmişi olan firma sadece akıllı telefon pazarında bulunmuyor. Giyilebilir teknoloji ve bilişim teknolojisi alanında da aktif bir şekilde bulunuyorlar.

Google gibi firmalara da telefon üreten firma ayrıca operatörler için de telefon üretmektedir.

En iyi Huawei Akıllı Telefonlar

Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Lite

Nexus 6p (Google ile ortak)

Huawei p8

 

Meizu

Meizu benim de m2 note adındaki modelini kullandığım bir firmadır. Firma tarihi yerine kişisel deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Telefonumu 2015 yılının Kasım ayında almıştım. Gold tarafından satılan model 800 tl ydi ve giriş seviyesi bir telefondu. 2 yılda garantisi bulunuyordu. Meizu ülkemizde resmi olarak bulunduğu için garanti konusunda bir sıkıntı çıkmıyor. Zaten aldığım günden beri bırakın garantiyi format bile atmadım. Sade arayüzü sayesinde hiçbir kasma sorunu olmayan marka sürekli olarak güncellemelerle telefonlarını güncel tutmaktadır.

En iyi Meizu Akıllı Telefonlar

Meizu m5 note

Meizu m5s

Meizu pro 7

 Xiaomi

Çinli telefon üreticileri arasında Çin ve Hindistan’da en popüler olan marka var sırada. En çok akıllı telefon satan 5. firma konumunda olan Xiaomi yaptığı kaliteli ve ucuz telefon modelleriyle çokça satış yapmaktadır. 24 saatte 500 binden fazla telefon satarak rekorlar kırmıştır.

Türkiye pazarına da yakın zamanda giriş yapacak olan firmanın telefonlarına gittigidiyor, n11 gibi sitelerden ulaşılabilir.

En iyi Xiaomi Akıllı Telefonlar

Xiaomi Mi mix

Xiaomi Mi mix 2

Xiaomi Mi note 3

Xiaomi Mi 6

 

Zte

Çinli telefon üreticileri listemizde sırada Zte firması var. Diğer markalar genelde yaptığı ve sattığı modellerle öne çıkıyorken Zte firması operatör telefonlarıyla öne çıkmaktadır. Genelde gsm operatörlerine telefon üreten firma Türkiye’de Türkcell’e ait olan T serisi telefonları da üretmiştir. Bunun yanında Zte adıyla sattığı güzel modelleri de bulunmaktadır.

En iyi ZTE Akıllı Telefonlar

ZTE Axon 7

ZTE Nubia Z 17

ZTE Nubia Z17 Mini

Turkcell T serisi telefonlar

 

 

Lenovo

Aslen bilgisiyar üzerine yoğunlaşmış bir firma olan Lenovo, Google’dan Motorola firmasını almasıyla akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yapmıştır. Dünyada telefon üzerine en çok patenti olan Motorola’nın alınmasıyla güzel modeller ortaya çıkmıştır. Bunun yanında dünyada en çok bilgisayar satışı yapan ilk 3  firma arasındadır.

En iyi Lenovo Akıllı Telefonlar

Lenovo Moto Z

Lenovo P2 Dual

Lenovo K6 note

Lenovo Moto G5

 

 

 

En iyi Akıllı Telefon Modelleri Yazımız İçin Tıklayın

Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir