En iyi WordPress Eklentileri

Sitenizde herşeyin dört dörtlük olmasını istiyorsunuz fakat kodlama bilmiyor musunuz ?

WordPress açık kaynak kodlu bir site yönetim sistemi olduğu için topluluk tarafından binlerce yararlı eklenti yapılmıştır.


İşte En iyi WordPress Eklentileri

Yoast Seo

Web sitelerinin arama motorları tarafından görülmeleri gerekir. Eğer arama motorları sizden haberdar değilse binlerce yazınız bile olsa aramalarda çıkmayabilirsiniz. Yoast Seo tam bu nokta da devreye girip arama motoru optimizasyonunu çok başarılı bir şekilde sağlıyor. Anahtar kelime etrafında nasıl yazı yazmanız gerektiğini anlatan eklenti kısa sürede web sitenizi yükseltmek için en iyi wordpress eklentileri arasındadır.

Google Analytics

Web sitenizi açtınız ve arama motoru optimizasyonlarını da hallettiniz. Yazıları seo uyumlu bir şekilde yazmaya başladınız. Bunların ardından sitenize gelen giden var mı? anlık olarak kaç kişi sitenizde gibi sorular sormaya başlarsınız. Google ın sunduğu bu eklenti sayesinde bütün bu soruların cevaplarını alıyorsanız. Sitenize kim nerden girmiş kaç dakika durmuş merak ediyorsanız kesinlikle tavsiyemizdir.

Meta Slider

Yazınızı yazdınız ve bir foto-galeri yüklemek istiyorsunuz. Burada yardımınıza Meta Slider koşuyor. Kolay kullanımı ile sizi büyük yüklerden kısa sürede kurtarabilecek bir eklentidir.

Akismet

Hemen hemen bütün blogger ve webmasterların derdi sonu gelmeyen spam yorumlardır. Akismet bu yorumları otomatik olarak silerek sizi çok büyük bir yükten kurtarıyor. Ayrıca sitenize admin girişi yapmaya çalışan yabancılara da korumalar alıyor. Güvenliğiniz için kesinlikle kullanılması gereken en iyi wordpress eklentileri arasındadır.

Jetpack

WordPress de birçok eklenti gerektiren şeylerin tek bir eklenti de birleşmesine Jetpack desek sanırım yanlış olmaz. Arama motoru optimizasyonu, sosyal medya entegrasyonu, iletişim formu ve daha onlarca özelliği size sunmaktadır. Yeni başayanlar için bile kolay bir kullanımı olan Jetpack kesinlikle WordPress Eklentileriniz arasında bulunmalı.


Oyunuzu Paylaşın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir